Titulní strana - Pobyty - Badinka (za námi)

Pobyty - archiv

Za námi

Každý člověk by měl ve svém životě prožívat chvíle, které by mu přinášely pocity radosti, štěstí a naplnění. Myslíme si, že pro děti a mladistvé jsou tímto akce ve společnosti svých vrstevníků nejenom v rámci činností škol při jejich vzdělávání, ale hlavně v jejich volném čase. Protože jsme rodiče dětí se zdravotním postižením, chceme také pro své děti krásné zážitky z prázdninových pobytových akcí či jiných podobných aktivit.

Tohle byl v roce 2000, ten pravý důvod pro uspořádání prvního rehabilitačního pobytu pro děti se zdravotním postižením a jejich rodiny. Začali jsme trochu s obavami, proto tenkrát byl pobyt v podobě prodlouženého víkendu v podzimním období. Postupem času se náš klub rozrůstal, i když pořád nás není mnoho, klub čítá zhruba 40 členů (členství v klubu není podmínkou pro účast na rehabilitačním pobytu).

V pořadí třetí pobyt znamenal program na pět dní o letních prázdninách. Když na to teď vzpomínáme, pobyt se velmi povedl, děti nechtěly ani odjet po pěti dnech domů, rodiče měli dost času na uspořádání si informací, které zde dostali. Prostě při hodnocení vzešel návrh pro další rok uspořádat pobyt na týden.

Rok 2004 byl pro nás velkou zkouškou, nejdříve jsme nedostali na uskutečnění pobytu žádné dotace, předpis říkal, že více jak polovině dětí se zdravotním postižením, na které žádáme dotace musí být méně jak 7 let, to jsme bohužel nemohli dodržet. Naštěstí máme okolo sebe lidičky, kteří nám pomohli. Podnikatelé z měst Svitavy, Polička i Litomyšl nám svými poskytnutými sponzorskými dary, společně s příspěvkem Městského úřadu Svitavy zafinancovali polovinu nákladů na pobyt. Druhá polovina zbyla na účastníky pobytu. Dnes víme, že bez podpory lidí s dobrým srdcem bychom náš pobyt nemohli realizovat.

Všem, kteří nám pomáhají patří velké poděkování. Všechny okolnosti, které postupně nastávaly (nedostatek financí, uzavření penzionu do kterého jsme již tři roky jezdili, požadavky na sestavení náročného programu zaměřeného na celkovou rehabilitaci a volný čas pro děti i dospělé) prověřovaly naše síly. Ovšem výsledek našeho snažení byl velký úspěch, který jsme viděli v rozzářených očích našich dětí a jejich rodičů. S obrazem šťastných lidiček, kteří prožívají nezapomenutelné chvíle, jdeme do dalších příprav. Držte nám palečky, ať se vše opět podaří!KONTAKT
Gruzínská č.1912/10
tel.: 604 607 618
e-mail: klub@pohoda-svitavy.cz

IČ: 43508952
bankovní spojení: ČSOB pobočka Svitavy
č.ú.: 170111109/0300

Caracal © 2006-2011